Dr. Uygulamaları

Sağlık Bakanlığı onaylı Naturabella Polikliniği’nde Dr. Neslihan İbrahimoğlu tarafından hasta detaylı olarak incelenir. Kendisine en uygun seçenekler sunulur. Teosyal, Teoxane, Juvederm, Pi System, Biopelle, Dermaceutic, Tiziano marka Medikal Estetik ürünlerinden tedavinin karşılığına uygun olanı hijyenik bir ortamda, güvenle uygulanır. Naturabella’da ‘asla ısrar edilmez’. Sadece ‘hazır olunduğunda’ işlem uygulanır. Öncesi ve sonrası takip edilir. Memnuniyet, mahremiyet ve güven ön planda tutulur. 

 

DOLGU

30’lu yaşlardan sonra cildimizden her yıl bir miktar yağ ve kollajen kaybedilmektedir. İlk olarak gülümseme sebebiyle, burundan ağıza uzanan ve bizleri yaşlı gösteren çizgiler ardından gözaltı yorgunluk çukurları oluşmaktadır. Bunun temel sebebi yüzdeki hacim kaybıdır. Ancak ‘Hyalüronik Asitler’ içeren dolgularla bu kaybı yerine koymak mümkündür. Yüzün adeta destek dokusu işlevini görecek olan dolgu cilde yerleştirildiğinde, yaşlanma belirtileri ciddi oranda azalmaktadır. 

 

Dudakların doğal olarak şekillendirilmesinde, yüz şeklinin belirginleştirilmesinde, burnun zamanla düşmeye başlayan uç kısmının daha kalkık durmasının sağlanmasında, çene, elmacık kemiği, göz altı, yanak, kulak memesinde dolgu mucizeler yaratır.

 

Doğal durması, maksimum nemlendirme sağlaması, yaşlanma karşıtı ve Antioksidan etkileri sayesinde  pek çok güzel kadının ‘minik sırrı’ olan dolgu uygulamalarının, mutlaka bu işin ehli uzman bir doktor tarafıdan yapılması gerekmektedir. Naturabella’da Dr. Neslihan İbrahimoğlu her kişinin yüz yapısına uygun olacak doğallıkta uygulama yapar. Bayanlar kadar erkek yüz estetiği hakkında sahip olduğu bilgi biriki mi ile Dr. Neslihan İbrahimoğlu ‘maskulen’ntarz dolgu tedavisininde de çok başarılıdır. 

 

Amenko ve Avrup'da üretilen en seçkin markalar Naturabella’da uygulanmaktadır. İşlem yarım saat kadar sürer ve gündelik hayatı etkilemez. İz bırakmaz, ağrı yapmaz. Dolgu yapılan bölge anında iyileşir ve 1 hafta sonra en iyi halini alır. Ortalama 1 - 1,5 sene kadar kalıcı olmaktadır.

 

Yüz Dolgusu 

Yaşlanmayla beraber hacim kaybı yaşayan yanaklar, yüzü çökmüş ve yorgun gösterir. Dolgu tedavisi ile gerekli müdahale yapıldığında yanaklar ve elmacık kemiği bölgesinin belirginlik durumu ideal ölçülerde düzenlenir. Gençlik yıllarında ciltte bolca bulunan fakat zamanla cildin kaybettiği ‘Hyaluronik Asit’ cilde geri kazandırılır, İçten dışa gençleşmiş, dolgunlaşmış, bakımlı bir cilt görünümü elde edilir. Aynı  zamanda çrnr bölgesi dolguları ile küçük çene sorunu giderilir ve burun dolgusu ile burun kemeri düzeltmesi ve burun kaldırması yapılır.

 

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz çevresinin cildi çok hassas ve narin olduğu için yorgunluk ve yaşlanma izlerini kolayca açığa çıkarır.  Gözaltı ışık dolgusu özellikle gözaltı çukuru olan kişilere uygulanır. Bunun dışında gözaltı derisinin yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesini, gözaltı şişlik, halka ve morluklarının azaltılmasına yardımcı olur. Işık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini annda gösterir. Ciltteki kollajenin yapısına giren ‘8 Aminoasid’ yeni kollajen üretimi için hammadde oluştururken, antioksidanlar, vitamin ve mineraller ile cildin dış etkenlere karşı savunması artar.

 

Kanül sistemi kullanıldığı için dolgunun uygulanma sonrasında hemen iyileşme sonucunu görebilirsiniz. Şişme ve morarma hemen hemen hiç olmamaktadır.

Dudak Dolgusu

Estetik amaçlı dolgu uygulamaları son derece güvenli olan “Hyalüronik Asit” maddesi ile yapılmaktadır. Hyalüronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen (NASHA) Hyalüronik Asit; insan dokusu ile %99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, tek kullanımlık enjektöre çekili formda uygulanmaktadır.

 

Dinamik Dolgu

Yüz mimkleriniz sürekli hareket halindedir. Zamanla cilt kurur, incelir, esnekliğini kaybetmeye başlar. Yüzün en hareketli alanları, bu doğal yaşlanmadan ilk nasibni alan bölgelerdir. Yüz üzgün ve ifadesiz görünür. Teoxane Laboratuvarlarında geliştirilmiş ‘Teosyal’ RHAcildi her hareketinde desteklemek, aynı zamanda canlılığını ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış, kırışıklık çigilerini doldurucu bir üründür. 

 

BOTOX

Zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit ve cerrahi olmayan bir uygulamadır. Botoks uygulaması ile kırışıklıklara yol açan kaslar 4 ila 6 aya kadar gevşetilir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlayan bu uygulama aynı zamanda kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir çözümdür. Sonrasında günlük hayata hemen geri dönülür.  Çatık kaş arası çizgileri sizleri olduğunuz yaştan daha yaşlı ya da sert ifadeli gösterebilir. Bu noktada botox size genç bir görünüm kazandıracaktır.

 

Terleme için Botox

Koltuk altı terlemesi ve avuç içi terlemesinden rahatsız olan kişilere önerilir.

 

PRP

“Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Yeni bir cilt gençleştirme yöntemi olan PRP uygulaması son yıllarda geliştirilmiştir. PRP yönteminde hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Böylece hedef dokunun onarımı hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

 

PRP tedavisinde hastanın tamamı kendine ait bir serum elde edilir. Elde edilen serumdaki pıhtı hücrelerinin ortalama yoğunluğu mililitreküpte bir milyon olarak ölçülmektedir. PRP tedavisinde pıhtı hücrelerinden, tüm yara iyileşmesi ve doku yenilenmesi süreçlerini başlatan, yaşamsal öneme sahip büyüme faktörlerini elde etmek amaçlanır. PRP yöntemiyle elde edilen serumdaki pıhtı hücreleri ve büyüme faktörleri, yeni kollajen oluşumunu ve hücreler arası maddeyi çoğaltarak cildi yenilemek üzere derinin alt dokularına yayılır. Lazer / peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak, deride yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak, iyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak, saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek gibi amaçlarla ve yukarıda belirtilen alanlar dışında pek çok alanda başarıyla uygulanmaktadır.

Bu uygulama yüz, boyun, dekolte, ellerin üstü ve bacak içleri, kollar, saçlı deri gibi cilt yenilenmesi gerektiren tüm alanlarda kullanılır. Gözaltı morluklarında ve leke tedavisinde iyi sonuçlar alınabilir. Derin kırışıklıklar için, PRP’nin otolog trombin ile bileşiminden oluşan karışım deri altına yapıldıktan hemen sonra bir jel haline dönüşür. Bu jel yoğun bir doku onarımı süreci başlatarak hacim kayıplarını giderecek bir etki gösterir. PRP jel sadece hacim kazandırıcı bir dolgu olarak etki göstermez, aynı zamanda da enjeksiyonun yapıldığı yeri çevreleyen dokunun aynısı olan yeni bir dokunun oluşumunu da başlatır. Bu dolgu materyali kişinin kendisine ait olduğu için alerji yan etkisi olmamaktadır. Lokal bir allerji riski ve bulaşıcı hastalık riski taşımaz. Ayrıca kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi işlemler steril ve kapalı bir kit yardımıyla yapılmaktadır, yani dışarıdan da bir bulaşma riski yoktur. Bunların dışında, verilen plateletlere eklenen hiçbir şey mevcut değildir. Bu nedenlerle bu uygulama güvenilir olarak değerlendirilebilir. Toplamda yaklaşık 10 dakikalık bir uygulamadır. Kolayca, acısız biçimde uygulanır. PRP uygulamasında kan alınmasından dolgu veya mezoterapi ya da maske uygulamasına kadar olan tüm işlemlerin teknik ve hijyenik nedenlerle aynı yerde yapılması gerekir.

 

MEZOTERAPİ ve MEZOLIFTING

Cilt Mezoterapisi

Cilt gençleştirilmesinde kullanılan Avrupa ve Amerika’nın tercihi ödül almış özel karışımlar, cilt altı dokusuna doktor tarafından uygulanmaktadır. 

Vücut Mezoterapisi

Vücut hatlarını yeniden şekillendirir. Selülit görünümünü azaltır. Bölgesel yağlanmayı ortadan kaldırır. İstenmeyen gıdık problemlerini çözer.

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesini durdurur. Saç derisini nemlendirir. Saç uzamasını uyarır ve saç kalitesini artırır. Yoğun saç dökülmesi problemi yaşayan bay ve bayanlar için önerilir. Bu bakım ileride oluşabilecek saç dökülmelerini geciktirmek ve önlemek açısından da tavsiye edilen bir bakımdır.

DERMAPEN

Esas etkisi dokuları hızla onarmaktır. Dermapen saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri akne ve doku kaybı ve sorunlu olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler yaklaşık 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılır ve yeni doku üretilmeye başlarl. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır. Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur. Uygulanışı kolay ve konforludur. Akne, leke, çatlak, selülit ve vücutta doku kaybı olan bölgeler, saç, boyun, el ve yüze uygulanır.

 

Pİ SİSTEM (SOMON DNA)

Günümüzde oldukça popüler olan Somon DNA tedavisi, saf Hyalüronik Asit ve somon balığından elde edilen DNA moleküllerinin, ciltte hücre yenileme amacıyla kullanıldığı cilt gençleştirme yöntemlerindendir. Yaygın olarak gençlik aşısı adıyla da bilinmektedir. Hızlı canlandırma ve gençleştirme etkisiyle yaygın olarak talep edilmektedir.

 

MICROLIFT

Cilt gençleştirilmesinde kullanılan dünya markası özel karışımlar, cilt altı dokusuna uygulanmaktadır.

 

KİMYASAL PEELING

Cildinizin yapısına uygun doğal asitlerle soydurulur, bakım yapılır. Akne ve yara izleri, leke tedavisi, Lifting ve Streching, gözeneklerin sıkılaştırılması alanlarında etkileri vardır.

Name
Last Updated
Views
Favorites
Contributors