Estetisyen Uygulamaları

 

TEMEL CİLT BAKIMI

Öncelikle kişinin cildine özel, ihtiyaçlarına uygun yüz bakımı seçilir. Fransız ‘Decleor’bakım ürünleri ile cilt temizliği, serum, maske, nemlendirme işlemleri gerçekleştirilir. Cilt sorunlarının giderilmesi sağlanır. Şehir hayatının olumsuz etkilerine karşı güçlenen cilt, canlanır. Ortalama 1,5 saat sürmektedir. Cilt bakımlarından bazıları:

 

Aromaplastie: Epidermis için protein ve vitamin deposudur. Besler, sakinleştirir ve yatıştırır. 

Eye Revitalizing: Göz çevresindeki yorgunluk izlerini, koyu halkaları ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

Harmonie Calm Intense: Hassas ciltteki yanma, kaşıntı ve gerginliği yatıştırır.

Hydra Floral: Epidermis’in susuzluğunu giderir, nemlendirir ve yoğun şekilde dolgunlaşmasına yardımcı olur.

Intense Nureition: Yoğun beslenme, yoğun nemlendirme sağlar. Cilt bariyerini yapılandırırken koruma sağlar.

Lift Experience: Epidermis’de lifting etkisi sağlar ve yüz hatlarının kaybettiği şeklinin geri kazanılmasına yardımcı olur.

Liss Age Excellence: Global yaşlanam karşıtıdır. Epidermis’in savunma mekanizmasını güçlendirir.

 

OKSİJEN BAKIMI

Dokuların canlanmasına yardımcı olur. Güneş ve sivilce lekelerinin açılmasına yardımcı olur. Ciltlerde kılcal damarların genişlemesini engelleyen, sakinleştiren, cilde parlaklık, nem ve denge sağlayan PH değerini sabitleyen detaylı bir bakımdır. Ciltte sarkmayı azaltarak gergin bir görünüm verir. Kırışıklarda gözle görülür bir azalma sağlar.

 

RADYOFREKANS

Radyo frekans, ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç, ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkarmaktır (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Radyofrekans, su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyo frekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgende yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar. Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. Bu sistemin uygulanması sırasında kontrollü bir şekilde cildin ısıtılmasının yanı sıra, cihazın uygulama başlığının taşıdığı cooling (soğutma) sistemi, uygulamanın acısız tamamlanmasını sağlamaktadır.

 

Yüz Radyofrekansı

Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması, tüm yüz toparlanması (kolajen uyarımı), cilt sarkmalarına, Liposuction sonrası oluşan düzensizlikleri gidermek için çok etkilidir.

 

 

 • Kalıcı Makyaj: Kalıcı makyaj; lokal anestezi ile de uygulanabilen ağrısız bir medikal uygulamadır. Steril ve tek kullanımlık mikro iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yapılan uygulamadır. Anti alerjik ve bitkisel boyalar özellikle cilt için tasarlanmış olup katkı maddesi içermez. Bu işlem sayesinde göz çizgisi, kaş ve dudaklarda doğal cilt rengine uyumlu makyaj yapılmışçasına bir etki sağlanır. Kalıcı makyaj yöntemiyle özellikle sporcular, sahne sanatları ile ilgilenenler, sanatçılar, zamanı kısıtlı iş kadınları ve anneler, her an bakımlı ve makyajlı görünmek isteyenler rahatlığa ve konfora kavuşur.                                               

 • Kaş Şekillendirme: Kişinin yüz yapısına, isteğine ve trendlere göre hareket edilerek kaşa form verilmesi işlemidir.  

 • Kaş Kontür:Microsteril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına uygulanmasıdır. 3D microbladingden farkı tek tek kıl tekniği değil tümden bir kaş altı boyamasıdır.

 • 3D Microblading Kıl Tekniği: Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden üç kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır. Renk yüzeye yakın yerleştirildiği için net ve çok ince görünür. Her bir kaş tek tek yapılır. 

 • Pudralama Tekniği: Kaşın altına yapılan bir nevi buğulama gölgelendirme efekti işlemidir. Kabuklanma dönemi geçtikten sonra kaş farı görüntüsü verir. Genelde bir bölge kıl oranı az olduğunda başvurulan bir sistemdir. Doğallığı yakalamak adına yardımcı bir tekniktir. Ayrı bir teknik olarak da tavsiye edilebilir. Kullanım süresi biraz daha uzun sürelidir. Daha dolgun kaşlara alışık olan, kaşlarını far ile dolduran kişilere tavsiye edilir.

 • Eyeliner:Tek kullanımlık steril iğne ile doğal ve mineral renkler ile kirpik dibine ince bir çizgi halinde uygulanır. Kalıcılığı sayesinde her akşam göz makyajı silme derdi olmadan sabaha güzel gözlerle uyanılır. 

 • Dudak Kontür ve Renklendirme:Dudak simetrisi belirlenir ve dış çizgisi belirginleştirilir. İsteğe uygun renklerle dudak taranır, ruj sürme gerekliliği ortadan kalkar. 

 • İpek Kirpik:Sentetik maddeden elde edilen tekli ve yumuşak kirpiklerin özel bir yapıştırıcı ile kirpiğin üstüne yerleştirme işlemidir. Uzun, kıvrımlı ve yoğun bir görünüm vererek bakışlar güçlenir. Maskara uygulamaya gerek kalmaz. Uygulama süresi 1-1,5 saattir. 2 veya 3 haftada bir eklemeler yapılırsa uzun ömürlü olabilir. 

 • Kirpik Perması: Kirpiklerin belirli bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık kalmasını sağlayan kozmetik işlemidir. 

Kirpik Liftingi:Besleyici keratin bakımı uygulanarak, bigudi kullanılmadan kirpiklerin uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir

 

LAZER EPİLASYON

Son teknoloji soğutmalı Wavelight Alexandrite marka lazer ile istenmeyen tüylerinizden acısız bir şekilde bir kaç seansta  kurtulabilirsiniz. Bayanlar kadar baylarında tercihidir. Lazer yöntemi ile temizlenen killer bir daha çıkmayacağı için pratiktir ve  hayatı kolaylaştırır.

Uzman ne diyor: ‘’ Lazer makinalarında periyodik bakım ve lamba değişikliği ihmal edilmemelidir. Bu lambalar değişmez ise  dışarıdan hiçbir belirti vermez, çalışır ama o seans da size yapılan uygulamada bir sonuç alamazsınız. Etrafınız da bir çok kişiden duymaya başladığınız; kaç seansa gittim hiçbir şey olmadı, lazerden hiç memnun kalmadım söylemlerinin sebebi budur ‘’.

 

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf bir elektrik akımı ile yok edilmesi işlemine dayanan ve uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir epilasyon yöntemidir. Bu uygulama kıl köklerinin yapısı ve bu yapıya uygun olan kalınlıktaki yumuşak iğneler aracılığı ile yapılmaktadır.

Sonuç alınamayan lazer epilasyon uygulamalarında, tüy rengi ayırt edilmeksizin iğneli epilasyon ile başarı sağlanabilmektedir. Seans sayısı kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

İğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişiye özel ve steril olmalıdır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulaması, tüm sağlık koşullarını sağlayan bir merkezde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

 

VÜCUT BAKIMLARI

Genetik, içsel ve dışsal sebepler yıllar içinde çoğumuzda vücut yağlanmasını tetikler. Bu yağlanmada vücudun belli başlı alanlarında depolanır. Biriken yağ dokularını azaltmak için spor ve diyet yetmeyebilir. Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümü; yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Sertifikalı ve konusunda uzman estetisyenlerimiz tarafından son teknoloji cihazlar yardımı ile kişiye özel en uygun bakım uygulanır. Bunun için öncelikle hasta ve hekim görüşür, vücut analizi yapılır, uygulama seçenekleri sunulur. Tüm vücut bakımlarında öncesi ve sonrası izlenir, hasta memnuniyeti ve konforu ise önceliktir.

LPG

LPG uygulaması sayesinde deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi, inceltilmesi, toparlanması ve selülitten arındırılması sağlanmaktadır. Vücutta meydana gelebilecek sarkma ve gevşemelerin sıkılaştırılması ve portakal kabuğu görünümünü 15 seanslık programlarla yok eden bu cihaz, lenf akımının ve kan dolaşımının düzenlenmesi esasına dayanır. Doku arasında biriken sıvınının idrar yoluyla dışarıya atılması sağlanarak, oluşan ödemler çözülür.

 

KARBOKSİ

Karboxiterapi karbondioksit (co2)gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Karboksiterapi özellikle selülit tedavisinde son derece etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Basit ve etkisi ispatlanmış bir yöntemdir.Uygulama selülit dışında yara izi uygulaması,bölgesel zayıflama,varies, sedef hastalığı, boyun ve el üzeri kırışıklık giderilmesi, doğum sonrası oluşan çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır.

 

SLIM UP

6 infrared ışık kaynağından çıkan ışınlar, deri tabakalarını geçerek derin dokularda ısı artışı sağlar. Böylece kan dolaşımını uyarır ve dokudaki yağ metabolizması artar. Vücudun şekillenmesinde çok yönlü faydalar sağlar. Karın, kalça ve bacaklardaki lokolize yağları azaltıp, kasları sıkılaştırır. Portakal kabuğu görüntüsünde azalma sağlar. Vücudu şeklendirir. Kalçalarda incelme sağlar. Metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybına yardımcı olur. Kan ve lenf dolaşımını arttırır. Drenaj sağlar. 15 seansta 2 beden birden incelme imkanı sunar. Karın ve bacak kasları sıkılaşır, bu bölgelerdeki yağ dokusu azalır. 

 

LENF DRANAJ

Vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırır. Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerindede olumlu etkisi vardır. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı iter ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki eder. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, filtrasyonunu atar damar sistemi, boşalma ve emilip dağılmayıda toplar damar sistemi tekil eder. Lenfdrenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlar.

 

KAVİTASYON

Vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir.

 

Yağları parçalayıp su ile absorbe edip, hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlar. 2010 tarihinden beri yaygın şekilde kullanılmaktadır.

 

Kavitasyon vücudun en sorunlu tek bir bölgesine uygulanabilir. Bel, kol, sırt, basen gibi. Aynı anda birden fazla bölgeye kavitasyon işlemi yapılmaz. Kişinin vücut yapısına göre her seansta ortalama 2 cm, 5-7 seansta 10 cm incelme sağlar. Acı, sızı vermez. Kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir. Genellikle göbek gibi tek bir bölgede yağlanması olan insanlara önerilir. Vücudunun her yeri kilolu kişilere önerilmez.

 

RADYO FREKANS

Radyofrekans ile kişinin vücut yapısına göre 6 – 15 seansta etkin sonuç elde edilir. Uygulama sonrası bebeksi bir tene kavuşulurken, vücutta rahatlama ve masaj etkiside yaratır. Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucuna ulaşılır. Tedavi bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma  gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir. Sonuç  harika bacaklar, sıkı bir karın, formda bir vücut!

 

MEZOTERAPİ

Hücre metabolizmasını artırmak ve yaşlandırmayı geciktirmek amacıyla yapılan bu uygulamada antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve Hyarülonik Asit, kişiye özel hijyenik iğne uçlarla cilt altına enjekte edilir. Cilt nemli, parlak ve yenilenmiş olur. Ortalama 4-6 seans, 2-4 haftalık aralıklarla uygulanır. Dekolte, kalça, üst bacaklar ve boyuna başarıyla uygulanır. Vücut kadar yaşlanmaya yüz tutmuş eller içinde en ideal bakımdır. 

 • $380
  Bir yıl geçerli
 • $250
  Bir yıl geçerli